Причини звільнення Гамалія. Розслідування

Розказати друзям

Свого часу на посаду голови Хмельницької обласної адміністрації Сергій Гамалій прийшов з бізнесу, пише “Є”.

У патрульній поліції Чернівецької області досі не коментують скандальної інформації, яку поширила низка засобів масової інформації про кермування автомобілем напідпитку під час комендантської години у Чернівцях Сергієм Гамалієм, наразі уже колишнім головою Хмельницької обласної військової адміністрації.

Минулого тижня у пресслужбі патрульної поліції обіцяли прокоментувати цю інформацію найближчим часом. Сьогодні, 20 березня, речниця управління патрульної поліції Чернівецької області Віта Криворучко сайту «Є» повідомила, що досі не має жодної інформації для оприлюднення. «Очікуємо, це не від мене залежить», – зазначила речниця.

Нагадаємо, 15 березня, президент підписав указ про звільнення з посади голови Хмельницької обласної адміністрації Сергія Гамалія. Згідно з ним, підставою стала подана ним заява. Сергій Гамалій ніяк не прокоментував інформацію, яку поширила низка видань про складення на нього адмінпротоколу за нетверезе кермування та чи пов’язаний цей факт з тим, що він покинув посаду, на якій перебував понад 2 роки.

Того ж дня, додамо, також звільнили Сергія Гайдая з посади голови Луганської обласної державної адміністрації та Максима Марченка з посади голови Одеської обласної державної адміністрації.

Напередодні, 14 березня, звільнення цих трьох очільників обласних військових адміністрацій погодив Кабмін.

Ще днем раніше, 13 березня, першими інформацію про те, що на Сергія Гамалія склали протокол за водіння напідпитку в Чернівцях, поширило підсанкційне в Україні ЗМІ «Страна.ua». Інформацію спочатку сприйняли як фейк. Утім, звільнення Сергія Гамалія з посади голови Хмельницької ОВА, яке сталося практично одразу після інформації про інцидент, почали пов’язувати саме з ним.

Першими інформацію про те, що на Сергія Гамалія склали протокол за водіння напідпитку в Чернівцях, поширило підсанкційне в Україні ЗМІ «Страна.ua». Скрін зі статті strana.today

Також в соцмережах користувачі почали поширювати фото адмінпротоколу, який начебто склали на Сергія Гамалія. Нагадаємо, наразі у патрульній поліції Чернівецької області ані підтвердили, ані спростували його правдивість.

У протоколі зазначено, що він складений Управлінням патрульної поліції в Чернівецькій області на Гамалія Сергія Вячеславовича. Вказане правопорушення – ст.130 ч.1 Керування т/з особами у стані сп’яніння – скоєне 12.03.2023 року о 00:37. Місце затримання – на вулиці Головній. Також зазначено відмову від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння та рід заняття затриманого як безробітний.

У соцмережах користувачі поширили фото адмінпротоколу, який начебто склали на Сергія Гамалія. Фото: з соцмереж

Транспортний засіб, на якому скоєне правопорушення, – Toyota C-HR HYBRID 2022 року випуску. За вказаним номерним знаком на деяких ресурсах в пошукових системах містяться дані, що цей автомобіль на початку лютого був зареєстрований київським сервісним центром як новий транспортний засіб, придбаний в торговельній організації, який ввезено з-за кордону. В адресі реєстрації вказане місто Хмельницький, власник – юридична особа.

Інші версії, які пов’язують зі звільненням

Іншу версію щодо можливої причини звільнення Сергія Гамалія з посади голови Хмельницької ОВА оприлюднила 15 березня львівська адвокатка, членкиня громадської ради при СБУ Львівщини Галина Янко.

Вона поставила під сумнів, що саме п’яне водіння Сергія Гамалія є справжньою причиною звільнення, мовляв «…не все те, що так подається, є саме тим, чим є насправді»:

https://xmel.km.ua/

420
Розказати друзям
Хмель Хмельницький