ЦНТЕІ. Сенсація, якої не повинно було б бути

Розказати друзям

Встановлення, зняття та знову встановлення паркану біля ЦНТЕІ цими вихідними спричинило багато шуму у деяких хмельницьких ЗМІ

Тон подання матеріалів про будівництво на даній територію був у більшості з них м’яко кажучи негативним: початок будівництва називали незаконним, фантомним, скандальним. Хоча в тих же матеріалах розміщували і посилання на документи та закони, за якими цей об’єкт ніяк не підходить під такі визначення.

Але про все по порядку. Іще перед вихідними навколо майданчика перед ЦНТЕІ з’явився будівельний паркан. З незрозумілих причин між працівниками. що його встановлювали та комунальниками діалогу не склалось і комунальні служби прибрали огорожу. Також чиновники звернулися до правоохоронних органів. І будівля, і земля під нею є державною власністю.

Відтак на комунальників написали заяву до поліції, а їхню техніку арештували. Про це журналісту vsim.ua розповів заступник міського голови Хмельницького Василь Новачок.

Після чого у ЗМІ та соцмережах почали лунати звинувачення на адресу місцевої влади в сприянні незаконній забудові. Але через деякий час міський голова Хмельницького виклав в мережу скан документа, за яким початок цього будівництва “благословила” обласна адміністрація і твердження про незаконність почали виглядати менш об’єктивними.

Паркан знову встановили в неділю та розпочали роботи на майданчику. При встановленні паркану на місце прибули представники Муніципальної варти. Але на території вже були не тільки будівельники, але й юристи, після розмови з якими у даних представників жодних претензій уже не було. Мабуть, це було, головною помилкою замовника будівництва будівництва – шо вони не дуже переймались висвітленням своєї діяльності на початковому етапі. Але буквально за один-два дні вони відкинули усі закиди до себе.

Як виявляється, це не невідомі особи незаконним способом забудовують місто. Це Донецький юридичний університет, чия філія знаходиться в ЦНТЕІ вирішив таки розпочати будівництво, яке задумувалось уже роками.

Зокрема, містобудівні умови та обмеження було видано ще 2014 року:

Дозвіл на виконання будівельних робіт, без якого не можна починати будівництво, було надано більше місяця тому:

А під вечір неділі виявилось, що уже готовий паспорт будівництва, відсутність якого теж закидали. Його опуулікувало видання xm-inside.com:

Тобто – всі необхідні для початку будівництва документи виявились на місці. І публікації з характеристиками його, як незаконного, можуть лише бути об’єктом позову про захист честі, гідності і ділової репутації. Але це вже геть інша історія.

Зараз місто має можливість отримати для себе ще один висококласний вищий навчальний заклад. Безкоштовно. Ще й з інвестиціями. Те, що для цього будівництва змінили цільове призначення виглядає, як надання можливості Університету знайти інвестора зі сторони на взаємовигідних умовах, а не чекати грошей держави, котрі в теперішній час і так є куди витратити. Чи потрібен місту університет? Питання, мабуть, риторичне.

Стосовно майданчика перед ЦНТЕІ, то більшість коментарів в інтернеті стосуються того, що тепер прийдеться йти на 50 метрів довше. І не навпростець, а по тротуару. Навряд чи це можна вважати серйозною проблемою.

А от те, що до недавнього часу це місце використовувалось під стоянку, – це важливо. Але, як виявляється, у новій будівлі спроектовано підземний паркінг, який дасть змогу поставити в тому місці більше автомобілів ніж зараз.

“Багато шуму з нічого” – так можна охарактеризувати дану ситуацію. Паркан стоїть, техніка та люди працюють.

https://xmel.km.ua

108
Розказати друзям
Хмель Хмельницький