100-літній історичний особняк у Деражні купила королева краси зі Львова

Розказати друзям

Ціна будинку зросла під час торгів у сотню разів, пише сайт “Є”.

У Деражні продали історичну будівлю. Ціна особняка адвоката Периторіна, збудованого у Деражні у 1910 році, в результаті аукціону склала 1 мільйон 260 тисяч гривень. Це в понад сто разів більше, ніж була його стартова ціна. Про це стало відомо з сайту “Прозоро.Продажі.

Особняк розташований у Деражні на вулиці Миру, 89. Це одноповерхова будівля з підвальним приміщенням і прибудованою котельнею. Її загальна площа становить 712,9 квадратних метра. Особняк має кам’яний фундамент, цегляні стіни, шиферну покрівлю, дерев’яні перекриття, підлогу та сходи.

Офіційна дата побудови 1910 рік. Особняк включений до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Хмельницької області.

Перший власник будівлі місцевий адвокат Периторін спершу її використовував як житловий будинок, але невдовзі віддав в оренду під відкриття гімназії. Після приходу радянської влади гімназію перетворили у трудову школу. 

Особняк продати з аукціону намагаються з 2021 року.

Раніше “Сайт “Є” вже писав про цінові гойдалки з продажем цієї будівлі. На аукціони за повну вартість не подавалося жодного учасника, тож ціну знову знижували. І так по колу впродовж багатьох місяців.

У лютому під час аукціону ціна будинку склала 700 тисяч гривень. Але 24 лютого, після початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, аукціон скасували.

Тепер стартова ціна будинку була 10 тисяч гривень. А на аукціон прийшли 13 учасників.

Зокрема, серед учасників аукціону було ТОВ “Міжнародний центр “Століття” – підприємство китайських інвесторів, яке вже придбало дві бази відпочинку на Хмельниччині. Також черед учасників був Петро Байда, який очолює релігійну громаду великомученика і цілителя Пантелеймона. Він пропонував за будівлю 57 тисяч гривень. Китайські інвестори запропонували 150 тисяч гривень.

Харківська фірма “Альт-С” збиралася придбати будівлю за 415 тисяч гривень. Поліщук Олег Тавіванович, який очолював ТОВ “Подільська будвівельна спілка”, хотів купити маєток за 800 тисяч гривень. 1,1 мільйона гривень запропонував Валентин Мартинюк, який є власником кількох аграрних підприємств.

Вже теперішній керівник ТОВ “Подільська будівельна спілка” Ігор Стопняк був готовий заплатити 1,25 мільйона гривень за будинок.

Але найкращу пропозицію у сумі 1,26 мільйона гривень запропонувала львів’янка Гаврилів Ганна Мирославівна. Тепер вона має сплатити гроші та підписати договір. 

В 2019 році ЗМІ писали, що вона стала коронованою місіс на конкурсі Ms. Summer International 2019.

Раніше Ганна Гаврилів працювала над промоцією та залученням коштів для реставрації Поморянського замку, Тартаківського палацу, будівлі товариства «Сокіл» у Бібрці. Змі писали, вона має досвід придбання та відновлення занедбаного будинку у селищі Розвід на Львівщині.

Ганна Гаврилів є засновницею Благодійного фонду “Спадщина.УА”. Це неприбуткова організація, заснована у Львові 2018 року. Місія фонду – давати архітектурним пам’яткам України нове життя, системна та комплексна ревіталізація занедбаних пам’яток архітектури, в тому числі через розвиток їх туристичного потенціалу.

https://xmel.km.ua

58
Розказати друзям
Хмель Хмельницький