Дискусії щодо доцільності існування цього пам’ятника особливо запекло проходили весною, після початку війни
І сьогодні, 26 листопада, танк таки зняли з постамента.

Ще півроку тому точились жваві дискусії стосовно існування цього пам’ятника, але потім вони вщухли. Представники міської влади заявили, що вирішено поки що не чіпати танк.
Ось, що писало тоді Суспільне:
Інша думка у хмельницького блогера Андрія Попика. Чоловік вважає, що таких радянських пам’яток у місті треба позбуватися.
«У Володимирі-Волинському демонтували радянський танк. Для чого нам маркер радянської імперії? Зараз у нас є дійсно національна війна українська, національно-визвольна і є, я думаю, дуже багато технічних якихось об’єктів, які можуть бути вшановані на цьому місці. Якщо там бажають тримати військову пам’ятку», – каже Андрій Попик.
Танк, який є пам’ятником в обласному центрі, виготовлений у Харкові, тому поки що про його демонтаж не йдеться, каже заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.
«За даними танк, який знаходиться у нашому місті, він виготовлений на Харківському тракторному заводі. Власне, є українським, і тому наразі питання про його демонтаж не підіймається», – говорить заступник Хмельницького міського голови.
Андрій Попик пропонує все ж пам’ятник-танк демонтувати та використати, як лот на аукціоні.
«Ось цей радянський танк краще взяти продати з аукціону. Нехай його якийсь колекціонер купить. А за ці гроші купити військову техніку: якісь безпілотники, машини, які потрібні зараз на нашій війні. А потім на це місце поставити те, що слугувало нашим бійцям в цій російсько-українській війні», – каже хмельницький блогер.
Ініціатор встановлення пам’ятника-танка, ветеран Другої світової війни Іван Бабак говорить:
«Я вважаю, що його гідне місце там, де він покоїться. Там він має «жити», цей танк вже наш».
Якби там не було, а пам’ятника уже на старому місці немає. Куди його поставлять чи відправлять, дізнаємось пізніше.
Використано фото Хмельницький Live та dtp_khm
