Танк на Кам’янецькій таки демонтували

Розказати друзям

Дискусії щодо доцільності існування цього пам’ятника особливо запекло проходили весною, після початку війни

І сьогодні, 26 листопада, танк таки зняли з постамента.

Фото від dtp_khm

Ще півроку тому точились жваві дискусії стосовно існування цього пам’ятника, але потім вони вщухли. Представники міської влади заявили, що вирішено поки що не чіпати танк.

Ось, що писало тоді Суспільне:

Інша думка у хмельницького блогера Андрія Попика. Чоловік вважає, що таких радянських пам’яток у місті треба позбуватися.

«У Володимирі-Волинському демонтували радянський танк. Для чого нам маркер радянської імперії? Зараз у нас є дійсно національна війна українська, національно-визвольна і є, я думаю, дуже багато технічних якихось об’єктів, які можуть бути вшановані на цьому місці. Якщо там бажають тримати військову пам’ятку», – каже Андрій Попик.

Танк, який є пам’ятником в обласному центрі, виготовлений у Харкові, тому поки що про його демонтаж не йдеться, каже заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.

«За даними танк, який знаходиться у нашому місті, він виготовлений на Харківському тракторному заводі. Власне, є українським, і тому наразі питання про його демонтаж не підіймається», – говорить заступник Хмельницького міського голови.

Андрій Попик пропонує все ж пам’ятник-танк демонтувати та використати, як лот на аукціоні.

«Ось цей радянський танк краще взяти продати з аукціону. Нехай його якийсь колекціонер купить. А за ці гроші купити військову техніку: якісь безпілотники, машини, які потрібні зараз на нашій війні. А потім на це місце поставити те, що слугувало нашим бійцям в цій російсько-українській війні», – каже хмельницький блогер.

Ініціатор встановлення пам’ятника-танка, ветеран Другої світової війни Іван Бабак говорить:

«Я вважаю, що його гідне місце там, де він покоїться. Там він має «жити», цей танк вже наш».

Якби там не було, а пам’ятника уже на старому місці немає. Куди його поставлять чи відправлять, дізнаємось пізніше.

Використано фото Хмельницький Live та dtp_khm

https://xmel.km.ua

94
Розказати друзям
Хмель Хмельницький